telefon     Zadzwoń do nas: 609 815 212

Wyroby z kamienia

Wyroby kamieniarskie PLAFON

W naszej ofercie znajdą Państwo bardzo wiele rodzajów wyrobów kamieniarskich. Jesteśmy producentem wysokiej jakości blatów kuchennych oraz blatów łazienkowych. Oferujemy także różnego typu elementy kamiennej obróbki kominków, posadzki kamienne, schody i nie tylko. Wszystkie oferowane przez nas elementy są wykonane wyłącznie z kamieni naturalnych: granitu, marmuru, trawertynu, kwarcu lub piaskowca.

Dlaczego kamień naturalny jest tak cenionym materiałem?

Osiągnięty rozwój cywilizacyjny nigdy by nie nastąpił, gdyby nasi praprzodkowie nie nauczyli się korzystać z ogromnych zasobów surowców jakimi obdarzyła nas Ziemia. Wraz z drewnem kamień naturalny jest najpowszechniej wykorzystywanym materiałem naszych dziejów. Przez tysiące lat to drewno wiodło prym wśród materiałów budowlanych, ze względu na łatwość pozyskania i obróbki. Jednak za sprawą rabunkowej gospodarki człowieka prowadzonej przez ostatnie stulecia zasoby lasów systematycznie się wyczerpują. Ilość drewna, mimo iż jego zasób jest odnawialny, nie jest w stanie zaspokoić zapotrzebowania dzisiejszego budownictwa, a niemalejący popyt stopniowo podnosi jego ceny.

 

Jednocześnie wzrost technologiczny sprawił, że pozyskanie kamienia oraz jego przeróbka i obróbka jest łatwa jak nigdy dotąd. A jego pokłady są praktycznie niewyczerpywalne. Już dziś wykorzystujemy go w formie gotowej, oferowanej przez naturę jako kruszywo, bloki, płyty, czy przetworzone przez człowieka niezastąpione cement, gips i wapno. To nie kwestia możliwości, a tylko ekonomii, by do przetapianego dziś bazaltu dołączyły inne skały, z których będziemy wylewać różnorodne formy i kształty.

 

Z rozwojem techniki rośnie liczba nowoodkrytych złóż kamienia, a za tym paleta kolorów. Natomiast upowszechnienie tego materiału wymogło postępujący spadek cen co sprawiło, że niegdyś kosztowne i ekskluzywne, naturalne piękno kamienia jest dziś dostępne dla każdego z nas.              

Poniżej przedstawiamy dostępne u nas rodzaje materiałów kamieniarskich oraz charakterystykę poszczególnych rodzajów kamienia naturalnego.

Blaty kuchenne i łazienkowe

Blaty kuchenne i łazienkowe

Blaty kuchenne i łazienkowe z granitu Blaty z granitu to praktyczny, trwały i je…
więcej »
Schody

Schody

Z kamieniarskiego i użytkowego punktu widzenia granity są jednymi z najlepszych,…
więcej »
Posadzki

Posadzki

Posadzki z granitu i kamienia naturalnego Decyzja o położeniu posadzki z kamieni…
więcej »
Obróbki Kominków

Obróbki Kominków

Obróbki kominków Wykonanie kamiennej obudowy kominka sprawi, ze będzie on wygląd…
więcej »
Granit

Granit

Granit to skała głębinowa powstała wskutek wolnego stygnięcia magmy pod wysokim …
więcej »
Elewacje i ściany

Elewacje i ściany

Kamień łupany wewnętrzy, tzw. łupanka rzemykowa. W ostatnich czasie niezwykle po…
więcej »
Marmur

Marmur

Marmury powstały w wyniku przeobrażenia się minerałów w nich zawartych pod wpływ…
więcej »
Kwarc

Kwarc

Mocny i elegancki konglomerat kwarcowy SANTAMARGHERITA® to najlepsze rozwiązanie…
więcej »
Spieki Ceramiczne

Spieki Ceramiczne

Wielkoformatowe płyty ceramiczne, zwane też spiekami kwarcowymi Neolith to stara…
więcej »
Trawertyn

Trawertyn

Trawertyn to skała osadowa powstała z nawarstwiania się martwicy wapiennej - twa…
więcej »
Piaskowiec

Piaskowiec

Piaskowce to skały osadowe o drobnoziarnistej strukturze, które składają się gło…
więcej »
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]