plafon     Zadzwoń do nas: 609 815 212

Blog

Blog firmy Plafon

Z jakiego materiału najlepiej jest wykonać blat łazienkowy?

W dzisiejszych czasach decydując się na poszczególne elementy wykończenia czy aranżacji wnętrz klienci zyskują bardzo dużo możliwości, z których często ciężko jest wybrać takie, które będą się odznaczały zarówno bardzo wysoką funkcjonalnością, jak i dużą estetyką. Przed problemem wyboru konkretnych elementów wykończenia swojego domu, mieszkania, czy projektowanego obiektu biurowego lub budynku użyteczności publicznej stajemy starając się wykończyć praktycznie każde pomieszczenie. Szczególną uwagę staramy się jednak zawsze przykładać do pomieszczeń czysto użytkowych, czyli przede wszystkim do kuchni oraz do łazienek. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu doradzimy Państwu, z jakich materiałów najlepiej jest wykonać blaty łazienkowe. Zachęcamy do lektury!
Czytaj dalej


Zalety posadzek granitowych

Zastosowanie posadzki wykonanej z kamienia naturalnego jest bardzo dobrą opcją, jeżeli chcemy, żeby przetrwała ona przez lata. Na pewno zdecydowanie się na marmur, trawertyn lub będący tematem naszego dzisiejszego wpisu na blogu granit sprawi, że ułożona w budynku biurowym lub w domu prywatnym posadzka przetrwa pokolenia i nie będziemy musieli jej za jakiś czas wymieniać. Jakie są największe zalety posadzki wykonanej z granitu oraz innych gatunków naturalnego kamienia?
Czytaj dalej


Jakie zalety mają systemy mocowania okien Knelsen?

Systemy mocowania okien i konsole niemieckiej firmy Knelsen należą obecnie do najczęściej polecanych przez wielu specjalistów i klientów. Także w naszej ofercie znajdą Państwo bardzo wiele rodzajów akcesoriów i systemów mocowań Knelsen, których zastosowanie gwarantuje osiągnięcie doskonałych efektów. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu zajmiemy się opisaniem najważniejszych zalet oraz możliwości mocowania okien za pomocą konsoli Knelsen. Jakie są główne rodzaje systemów mocowania okien Knelsen?
Czytaj dalej


Na co zwracać uwagę wybierając okna dachowe?

Wybór odpowiednich okien dachowych jest jednym z najistotniejszych elementów urządzania poddasza w domu. Od tego, jakie okna dachowe wybierzemy, będzie zależało, czy na poddaszu będziemy mieli zapewnioną wystarczającą ilość światła, czy będzie nam tam ciepło, będziemy mieli zapewnioną dobrą izolację termiczną oraz wodoszczelność. Zazwyczaj zły wybór okien połaciowych wychodzi dopiero po co najmniej roku użytkowania wybranej stolarki okiennej. Jeżeli jednak w trakcie dokonywania wyboru odpowiednich okien będziemy wiedzieli, na co na pewno powinniśmy zwracać uwagę, najprawdopodobniej uda nam się tego typu problemy skutecznie wyeliminować. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu przedstawimy Państwu podstawowe kryteria wyboru okien dachowych.
Czytaj dalej


Zalety parapetów wykonanych z PCV

Parapety wewnętrzne są niezwykle istotnym elementem wykończenia każdego domu czy mieszkania. Umieszczony pod oknem parapet nie tylko wpływa na estetykę wykończenia całego wnętrza, ale także pełni wiele funkcji praktycznych, spośród których najważniejsza to kierowanie do centrum pomieszczenie ogrzewanego przez znajdujący się pod nim kaloryfer powietrza.Obecnie na rynku dostępne są parapety wewnętrzne wykonane z wielu rodzajów materiałów, m.in. parapety granitowe lub marmurowe, czyli z kamienia naturalnego, parapety z konglomeratów oraz parapety drewniane. Bardzo dużą popularnością wśród klientów cieszą się jednak również nieco tańsze, ale wcale nie gorsze, parapety wykonane z PCV. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu przedstawimy najważniejsze zalety parapetów wewnętrznych z PVC.
Czytaj dalej


Jakie są możliwości obudowy kominków?

Posiadanie w swoim domu kominka jest marzeniem bardzo wielu osób. Oprócz jednak samego właściwie zbudowanego paleniska, warto jest także zadbać o właściwą zabudowę kominka, który przecież ma się stać głównym elementem aranżacji salonu. Do właściwej ekspozycji naszego kominka możemy zastosować różne materiały. Do tego celu często stosuje się płyty kartonowo-gipsowe, płyty betonowe, cegły, kafle piecowe, ale zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, który daje najwięcej możliwości dekoracyjnych, jest zastosowania do obudowy kominka kamienia naturalnego. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu przedstawimy najważniejsze zalety takiego rozwiązania oraz rodzaje kamieni naturalnych, które najlepiej się do tego celu nadają.
Czytaj dalej


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]