telefon     Zadzwoń do nas: 609 815 212

Parapety zewnętrzne

Parapety zewnętrzne

 

Parapety zewnętrzne są ważną części każdej elewacji, w której wkomponowane są okna. Ich rolą jest ochrona ściany pod otworem okiennym przed zamoknięciem, a pozwala im na to ich specjalna konstrukcja i wykorzystane materiały. Co więcej, ze względu na potrzebę montażu parapetów jako elementów wysuniętych poza lico ściany, trzeba wziąć pod uwagę ich wygląd i materiał, z którego zostały wykonane. Dzięki przemyślanej w tym aspekcie decyzji parapet zewnętrzny stanie się interesującym elementem elewacji, komplementującym jej estetykę, np. zgrywając się z cokołem przy ścianie lub kontrastując z kolorem położonej farby. Ważne jest też dobranie parapetu do okien, pod którymi ma być zamontowany.

 

Rodzaje parapetów zewnętrznych

 

Jest wiele materiałów, z których produkuje się parapety zewnętrzne. Jednym z najpopularniejszych, zarówno z powodu wyglądu, jak i wytrzymałości, jest stal. Stalowe parapety http://www.plafon.com.pl/p/98/parapety-stalowe można bez przeszkód zamontować pod każdym rodzajem okien. Z łatwością można znaleźć parapety malowane proszkowo nie tylko ze względu na ich zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi, lecz także dla nadania im interesującego koloru. Tak chronione parapety mogą przetrwać w nieskazitelnym stanie nawet 30 lat.

 

Innym metalem, z którego wykonywane są parapety montowane na zewnątrz, jest aluminium. Odporniejsze na warunki atmosferyczne od stali, trwalsze i sztywniejsze, są także znacznie droższe. Co więcej, tak jak w przypadku parapetów ze stalowej blachy, należy je odpowiednie wyciszyć – uderzające o metal krople deszczu potrafią być bardzo głośne.

 

W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości parapety zewnętrzne produkowane z wcześniej wspomnianych materiałów: stali i aluminium. Jednak nasz asortyment nie opiera się wyłącznie na nich. Prowadzimy sprzedaż pięknych parapetów wykonanych z granitu http://www.plafon.com.pl/p/97/parapety-z-granitu. Ten kamień naturalny nada niezwykłej prezencji każdej elewacji.

Parapety z granitu

Parapety z granitu

Parapety z granitu to gwarancja najwyższej jakości materiału. Dzięki szerokiej p…
więcej »
Parapety stalowe

Parapety stalowe

Parapety zewnętrzne stalowe - niska cena w parze z solidnym wykonaniem powoduje,…
więcej »
Parapety aluminiowe

Parapety aluminiowe

PARAPET ALUMINIOWY to bardzo popularny produkt w budownictwie. Aluminium to bard…
więcej »
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]