telefon     Zadzwoń do nas: 609 815 212

Parapety wewnętrzne

Parapety wewnętrzne

Wybór odpowiedniego parapetu wewnętrznego, dopasowanego swoją formą i materiałem do wnętrza i jego ewentualnego przeznaczenia nie jest takie łatwe, jakim mogłoby się wydawać. Jednym z ważnych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę przy poszukiwaniach, jest ich wygląd. Ma duży wpływ na ogólną estetykę pomieszczenia, a dobrze dobrany będzie harmonijnie komponować się z wyglądem okien czy zastosowanego w danym miejscu pokrycia ścian. Co więcej, warto rozejrzeć się za produktem wykonanym z wytrzymałego materiału, dzięki któremu wybrany parapet będzie cieszył oko przez długie lata.

 

Jakie jest zadanie wewnętrznych parapetów?

 

Parapety wewnętrzne to nie tylko zdobny element pod oknem. Funkcjonalnie mogą zostać wykorzystane jako dodatkowa półka, choć ma też praktyczne funkcje, wpływające na komfort korzystania z pomieszczenia i samego okna.

 

Zamontowany nad kaloryferami parapet wewnętrznych stanowi barierę dla generowanego ciepłego powietrza. Ukierunkowuje je na pomieszczenie, dzięki czemu nie gromadzi się ono bezpośrednio przed oknem – co w efekcie powodowałoby ochłodzenie powietrza i pogorszenie efektywność ogrzewania. Dodatkowo chronią przed rozprzestrzenianiem się kurzu unoszącego się z kaloryferów i zabezpieczają ściany przed zawilgoceniem podłogi i ścian wodą skapującą z otwartych okien czy samego parapetu.

 

Mamy bogaty asortyment parapetów wewnętrznych do wyboru. Są wykonane z różnych materiałów – od kamienia naturalnego, przez aglomarmur i PCV, po eleganckie parapety z drewna. Mają różne barwy, wzory i faktury, dzięki czemu bez większego kłopotu nasi klienci mogą dopasować je do swojej wizji.

Parapetu z aglomarmuru

Parapetu z aglomarmuru

Doskonałą oprawę i wykończenie okien stanowią parapety z konglomeratu marmuroweg…
więcej »
Parapety z granitu

Parapety z granitu

Parapety z granitu to gwarancja najwyższej jakości materiału. Dzięki szerokiej p…
więcej »
Parapety z PCV

Parapety z PCV

Parapety okienne z twardego PCV to alternatywny, trwały produkt. Produkowany z t…
więcej »
Parapety WIECH

Parapety WIECH

Parapery wewnętrzne WIECH charakteryzują się dużą wytrzymałością i łatwością mon…
więcej »
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]