telefon     Zadzwoń do nas: 609 815 212

Granit

Granit

Granit to skała głębinowa powstała wskutek wolnego stygnięcia magmy pod wysokim ciśnieniem we wnętrzu Ziemi. Charakteryzuje się ziarnistą strukturą, w której gołym okiem można rozróżnić poszczególne minerały. Bardzo podobny pod względem budowy i właściwości jest rzadziej spotykany gnejs oraz sjenit.

Z kamieniarskiego, technicznego punktu widzenia granity są najlepszymi ze skał. Są najbardziej odporne na ścieranie i zarysowania. Dają się dobrze polerować, a lustrzany połysk wykazuje niespotykaną trwałość. Wyjątkowa odporność granitu na mróz i związki zawarte w atmosferze czynią z niego doskonały materiał na zastosowania zewnętrzne. Jest całkowicie wodoodporny, a jego nasiąkliwość minimalna (po impregnacji praktycznie zerowa) dlatego jest idealny do kuchni i łazienek. Wysoka gęstość bardzo dobrze wpływa na zdolność akumulacji ciepła co odzwierciedla szerokie stosowanie jako posadzka na ogrzewanie podłogowe czy okładzina kominka.

Dzięki ścisłej strukturze płyta granitowa nie szczerbi się tak łatwo na krawędziach. Ze względu na wysoką twardość zawartych minerałów, elementy granitowe są trudniejsze w obróbce, która wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

Zastosowanie:
doskonały kamień konstrukcyjny, wykańczający i dekoracyjny
Formy dostępne na rynku:
bloki, płyty, płytki, kostka brukowa, krawężniki, tłuczeń, grys, żwir-otoczaki, kamień polny, głazy.
Miejsca aplikacji:
budownictwo rodzinne, budynki biurowe i przemysłowe, kompleksy kąpielowe, hotele, szpitale, laboratoria, restauracje, sklepy, drogi, nasypy kolejowe, nabrzeża, architektura krajobrazu

Zapytaj o produkt

kod zabezpieczający
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]