telefon     Zadzwoń do nas: 609 815 212

KNELSEN

KNELSEN

Konsole płaskie

Konsole typu EL były pierwszymi konsolami zaprojektowanymi przez firmę Knelsen, konstrukcja bardzo prosta i uniwersalna, która pozwalała wykonać montaż w warstwie ocieplenia z zastosowaniem tylko jednego rodzaju konsoli oraz śruby do zamocowań ramowych fi 7,5 mm - popularnego Spaxa. Do tej pory konsola EL jest w sprzedaży choć jej zastosowanie jako konsoli podporowej jest już sporadyczne jednak jako konsola boczna i górna stosowana jest nadal z dużym powodzeniem.

 

KNELSEN

 

 

 

W kolejnych etapach rozwoju konsol pojawiają się elementy regulujące ustawienie okna tak aby jego położenie było można ustalić w sposób bardziej precyzyjny zarówno jeżeli chodzi o jego podparcie jak również montaż boku i góry.

Obecnie mamy dwa rodzaje łączników dolnych:

- kątowe zalecane przy montażu okien PCV z poszerzeniami, profilami bazowymi lub podokienną listwą montażową

- płaskie zalecane do montażu okien drewnianych i aluminowych lub PCV bez elementów dodatkowych.

 

KNELSEN

 

 

 

Płaskie konsole boczne i górne również występują w dwuch głównych wariantach:

- łącznik płaski z regulacją zewnętrzną - konsola WM pozwala na regulację okna od strony zewnętrznej, zastosowanie jej nie wymaga przewiercania profilu okiennego

 

KNELSEN

 

- łącznik płaski z regulacją od wewnątrz - konsola SFK pozwala na regulację od wewnątrz okna, zastosowanie tego rodzaju konsoli wymaga przewiercenia profilu okiennego

 

KNELSEN

 

Wraz ze wzrostem popularności konsol i rosnącą liczbą budynków w jakich musiały być zastosowane, pojawiały się kolejne wymagania, którym należało sprostać. Jednym z nich była rosnąca odległość punktu podparcia okna od lica ściany szczególnie w projektach z coraz grubszą warstwą ocieplenia. Firma Knelsen wprowadziła konsole oznaczone symbolem WU-ST, które umożliwiają usadowienie okna, punktu podparcia od lica muru nawet w odległości 175 mm.

 

KNELSEN

 

Kolejnym problemem jaki pojawił się przy stosowaniu konsol była rozszerzalność termiczna profili PCV ze szczególnym uwzględnieniem profili kolorowych, barwionych w masie gdzie praca termiczna jest dość duża. Wprowadzono zatem konsole ze specjalnym łącznikiem z profilem ramy okiennej, który dzięki swojej budowie umożliwia pracę termiczną profilu z jednoczesnym zachowaniem przeniesienia sił działających na okno prostopadle czyli parcia i ssania wiatru. Konsola działa na zasadzie tulejki i umieszczonego w niej, ściśle dopasowanego trzpienia.

 

KNELSEN

 

Firma Knelsen zwraca również bardzo dużą uwagę na odpowiednie zamocowanie konsol w różnego rodzaju materiałach budowlanych używanych do wznoszenia budynków. O ile nie było większych problemów z montażem konsol jeżeli chodzi o materiały pełne - wystarczyło dobrać odpowiednie dla nich zamocowanie mechaniczne to niestety sporym wyzwaniem i utrudnieniem w pracy były materiały komorowe takiej jak cegła dziurawka czy popularny porotherm czyli ceramiczny pustak komorowy. Mocowanie dolnych podpór stanowiło pewien problem, tutaj również firma Knelsen znalazła bardzo ciekawe i znakomite w swojej prostocie rozwiązanie.

 

Rozwiązaniem pierwszym jest zastosowanie specjalnego kątownika, połączenie go z konsolą podporową i montaż całości do ściany w pionie.

 KNELSEN

 

Drugie rozwiązanie to zastosowanie specjalnej szyny pomocniczej, która pozwala na skręcenie śrubą fi 7,5 konsoli nośnej z tą właśnie szyną, montaż jest bardzo szybki i stabilny.

 

KNELSEN

 

KNELSEN

 

Rozwiązania te można z powodzeniem stosować zamiennie lub razem - zastosowanie obu rozwiązań jednocześnie dodatkowo pozwala na dość znaczne zwiększenie nośności konsoli podporowych.

 

 

 

 

Rozwój rynku montażowego i pojawienie się na nim multifunkcyjnych taśm rozprężnych, spowodował wprowadzenie kolejnego elementu systemu - całkowicie płaskiej konsoli, która idealnie współpracuje z taśmami rozprężnymi przy zachowaniu szczelności połączenia a jednocześnie pozwala na przeniesienie sił działających na okno w głąb muru co zapobiega ewentualnym wyłamaniom materiału budowlanego w wypadku montażu okna przy krawędzi ściany.

 

Ostatnim nowo wprowadzonym rozwiązaniem, są specjalne śruby mocujące konsole boczne przy zastosowaniu, których istnieje możliwość obłożenia ościeża okiennego dodatkowym materiałem izolacyjnym jak np. styropian. Rozwiązanie to jeszcze bardziej podnosi właściwości termiczne wykonanego połączenia.

 

KNELSEN

 

KNELSEN

 

 

KNELSEN

 

Konsole kątowe

 

System konsol kątowych powstał z myślą o inwestorach, którzy mają najwyższe wymaganie jeżeli chodzi o właściwości termiczne połączenia okno - mur.

Dzięki takiej konstrukcji konsoli, zarówno nośnych jak i bocznych/górnych, zminimalizowano niebezpieczeństwo powstawanie mostków termicznych, poprzez umieszczenie całej konsoli w warstwie ocieplenia.

Dodatkowo przy takim rozwiązaniu mamy bardzo dobry dostęp do oscieża okiennego od strony wewnętrznej i dzięki temu bezproblemowo możemy wykonać odpowiednie uszczelnienie połączenia i zabezpieczenie go materiałem paroszczelnym.

 

Konsole kątowe w wersji podstawowej pozwalają na maksymalne wysunięcie punktu podparcia o 87 mm natomiast w wersji o podniesionej nośności do 105 mm.

Dodatkowym atutem konsol kątowych jest możliwość zamontowania stolarki większej od otworu okiennego, w ten sposób można zmaksymalizować powierzchnię przez, którą do pomieszczenia będzie wpadać światło dzienne.

 

KNELSEN

 

 

Kolejna konsola w grupie konsol kątowych to konsola oznaczona symbolem WS, która umożliwia przeniesienie cieżaru nawet do 237 kg.

Jest ona idealnym rozwiązaniem dla bardzo ciężkich konstrukcji jak np. drzwi przesuwne PSK czy też HST.

 

KNELSEN

 

 

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani poznaniem szczegółów związanych z doborem oraz zastosowaniem naszego systemu, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami poprzez nasz Dział Handlowy lub pocztą elektroniczną:

plafon@plafon.com.pl

Zapytaj o produkt

kod zabezpieczający
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]