plafon     Zadzwoń do nas: 609 815 212

Blog

Jakie zalety mają systemy mocowania okien Knelsen?

Systemy mocowania okien i konsole niemieckiej firmy Knelsen należą obecnie do najczęściej polecanych przez wielu specjalistów i klientów. Także w naszej ofercie znajdą Państwo bardzo wiele rodzajów akcesoriów i systemów mocowań Knelsen, których zastosowanie gwarantuje osiągnięcie doskonałych efektów. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu zajmiemy się opisaniem najważniejszych zalet oraz możliwości mocowania okien za pomocą konsoli Knelsen. Jakie są główne rodzaje systemów mocowania okien Knelsen?

Konsole płaskie Knelsen

Nasz opis rodzajów systemów mocowań okien Knelsen zaczniemy od podstawowego rodzaju tego typu akcesoriów, czyli od konsol płaskich. Jest to podstawowy rodzaj konsoli, która jest bardzo prosta, uniwersalna i pozwala na zamontowanie okna w warstwie ocieplenia. W tej chwili, ze względu na dużą liczbę innego rodzaju, bardziej komfortowych rozwiązań, zastosowanie podstawowych konsol płaskich Knelsen jako konsoli podporowej jest już raczej tylko sporadyczne. Cały czas jednak są one chętnie stosowane jako konsole boczne lub jako konsole górne.

Konsole płaskie oczywiście z czasem były coraz bardziej rozwijane przez producenta, przede wszystkim poprzez dodanie do nich elementów, które ułatwiały regulację ustawienia okien po bokach i u góry. Zastosowano w nich także aż dwa rodzaje łączników dolnych: kątowe, które były przeznaczone do montaży okien z PCV oraz płaskie do montażu okien aluminiowych i drewnianych, oraz okien PCV bez żadnych elementów dodatkowych.

Z biegiem czasu i pojawiania się kolejnych wymagań ze strony producentów i firm montujących okna, konsole płaskie były dalej udoskonalane, żeby mogły sprostać wymaganiom odbiorców. Dzięki szybkiemu reagowaniu na potrzeby rynku firma Knelsen wywalczyła sobie pozycję jednego z liderów w branży.

Konsole kątowe Knelsen

Wprowadzenie przez firmę Knelsen do swojej oferty konsoli kątowych było z myślą o klientach, którzy mają bardzo duże wymagania dotyczące właściwości termicznych montowanych okien, a więc sposobu ich łączenia z murem. Konsole kątowe Knelsen zapobiegają po prostu powstawaniu szczelin i mostków termicznych w mocowaniu, dzięki umieszczeniu całej konsoli w warstwie ocieplenia budynku. Bardzo dużym udogodnieniem związanym z zastosowaniem tego rodzaju systemów mocowania okien Knelsen jest możliwość wysunięcia przy ich użyciu punktu podparcia nawet o 87 mm, a w wersji o podniesionej nośności o 105 mm. Jednocześnie stosując tego typu konsole kątowe, istnieje możliwość montażu stolarki okiennej, która jest większa od przygotowanego na nią otworu. Pozwala to na zwiększenie ilości wpadającego do wnętrza pomieszczenia światła.

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo bardzo dużo rodzajów konsol do montażu okien firmy Knelsen. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących możliwości ich zastosowania w Państwa warunkach zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.


Wróć do bloga
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]