plafon     Zadzwoń do nas: 609 815 212

Blog

Jakie są możliwości obudowy kominków?

Posiadanie w swoim domu kominka jest marzeniem bardzo wielu osób. Oprócz jednak samego właściwie zbudowanego paleniska, warto jest także zadbać o właściwą zabudowę kominka, który przecież ma się stać głównym elementem aranżacji salonu. Do właściwej ekspozycji naszego kominka możemy zastosować różne materiały. Do tego celu często stosuje się płyty kartonowo-gipsowe, płyty betonowe, cegły, kafle piecowe, ale zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, który daje najwięcej możliwości dekoracyjnych, jest zastosowania do obudowy kominka kamienia naturalnego. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu przedstawimy najważniejsze zalety takiego rozwiązania oraz rodzaje kamieni naturalnych, które najlepiej się do tego celu nadają.

Dlaczego kamienne obudowy kominków?

Kamienne obudowy kominków są po prostu najbardziej solidne, dodają kominkowi elegancji, a jednocześnie, przez to że kominek wygląda bardziej solidnie, wzmacniając nasze poczucie bezpieczeństwa. Kamień jako materiał wykończeniowy jest ceniony przez swoich użytkowników za długą trwałość. Kamienna obudowa kominka przez lata nie zmieni swojego kształtu i wyglądu. Dobrze dobrany do wykonania takiej obudowy gatunek kamienia nie zmieni także swojej barwy i nie będzie na nim widocznych żadnych przypadkowych zarysowań czy innych uszkodzeń mechanicznych. Kamień jest także materiałem, który ma bardzo duże właściwości dekoracyjne. Trudno sobie wyobrazić bardziej elegancki materiał do wykończenia kominka, a przez lata użytkowania może jeszcze tylko zeszlachetnieć.

Obudowy kominków z kamienia naturalnego mogą przybierać różne formy. Mogą być bardzo eleganckie i przybierać formy klasyczne, a mogą być po prostu dużymi kamiennymi płytami, które doskonale się sprawdzą w domach urządzonych w bardziej nowoczesnym stylu. Sposób wykorzystania kamienia do obudowania kominków zależy tylko od naszej fantazji i naszego gustu.

Jakie rodzaje kamienia naturalnego można wykorzystać do obudowy kominka?

Do obudowa kominka można wykorzystać praktycznie każdy rodzaj kamienia naturalnego. Każdy z nich będzie się jednak charakteryzował nieco innymi cechami. Najłatwiej jest oczywiście wykonać obudowę kominka z kamieni, które są stosunkowo miękkie i dzięki temu łatwe w obróbce. Do takich kamieni należą przede wszystkim marmur, trawertyn, wapień i piaskowiec. Klienci jednak najczęściej decydują się na obudowy kominków wykonane z marmuru, który odznacza się bardzo dużym bogactwem dostępnych barw i sposobów ożyłkowania, a przy tym ma stosunkowo niską cenę. Marmur stosowany do wykonywania elementów ozdobnych w domach czy ogrodach od zawsze był synonimem luksusu. Stosowany do wykonywania obudowy kominków, po ułożeniu jest jeszcze dodatkowo impregnowany po to, aby go zabezpieczyć przed ścieraniem i matowieniem oraz przed powstawaniem na nich przebarwień.

Nie oznacza to jednak, że obudowa kominka nie może być wykonana z twardych gatunków kamienia naturalnego takich jak granit czy łupek. Zanim jednak zdecydujecie się Państwo na konkretny rodzaj kamienia naturalnego do obudowania kominka, zachęcamy do kontaktu ze specjalistami. My z pewnością doradzimy Wam, jaki kamień w danym przypadku najlepiej się sprawdzi do wykonania obudowy.


Wróć do bloga
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]