plafon     Zadzwoń do nas: 609 815 212

Blog

Zalety parapetów wykonanych z PCV

Parapety wewnętrzne są niezwykle istotnym elementem wykończenia każdego domu czy mieszkania. Umieszczony pod oknem parapet nie tylko wpływa na estetykę wykończenia całego wnętrza, ale także pełni wiele funkcji praktycznych, spośród których najważniejsza to kierowanie do centrum pomieszczenie ogrzewanego przez znajdujący się pod nim kaloryfer powietrza.Obecnie na rynku dostępne są parapety wewnętrzne wykonane z wielu rodzajów materiałów, m.in. parapety granitowe lub marmurowe, czyli z kamienia naturalnego, parapety z konglomeratów oraz parapety drewniane. Bardzo dużą popularnością wśród klientów cieszą się jednak również nieco tańsze, ale wcale nie gorsze, parapety wykonane z PCV. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu przedstawimy najważniejsze zalety parapetów wewnętrznych z PVC.

Przede wszystkim bardzo atrakcyjna cena

Dla wielu osób najważniejszą zaletą parapetów z tworzyw sztucznych jest ich bardzo atrakcyjna cena. Jest to związane oczywiście z tym, że PCV jest dużo tańsze niż np. kamienie naturalne czy naturalne drewno. Dzięki wybraniu takich parapetów z pewnością uda nam się zatem zaoszczędzić sporo pieniędzy, co ma szczególne znaczenie, jeżeli budżet, którym dysponujemy przy finansowaniu inwestycji jest bardzo napięty.

Funkcjonalne zalety parapetów z PCV

Atrakcyjna cena to jednak niejedyna zaleta parapetów wewnętrznych z PCV. Są one również bardzo lekkie, dzięki czemu są bardzo łatwe w montażu. Dla wielu osób jednak szczególne znaczenie będzie miało to, że tego typu parapety występują w wielu kolorach. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu folii ozdobnych o strukturze kamienia, drewna, w kolorze białym lub antracytowym. Dzięki temu możemy bez problemu wybrać parapet, który będzie idealnie pasował do wystroju wnętrza. Jest to istotna zaleta przede wszystkim w pomieszczeniach, w których z różnych powodów nie chcemy korzystać z zakrywających całą ścianę z oknem firanek i zasłon, tylko wolimy osłaniające jedynie okno rolety lub żaluzje.

Łatwość w utrzymaniu w czystości

Oprócz wskazanych wyżej zalet, parapety wewnętrzne z tworzyw sztucznych są także bardzo łatwe do utrzymania w czystości. PCV jest bowiem odporne na działanie stosowanych w warunkach domowych środków czystości, czyli chemii gospodarczej. Oprócz tego jest także odporne na zatarcia i uszkodzenia mechaniczne podczas zabiegów pielęgnacyjnych.


Wróć do bloga
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]