plafon     Zadzwoń do nas: 609 815 212

Blog

Z jakich materiałów można wykonać wewnętrzne parapety okienne?

Parapety wewnętrzne są niezwykle ważnym elementem wykończenia każdego domu, mieszkania, ale także obiektów biurowych czy obiektów użyteczności publicznej. Pełnią one funkcje dekoracyjne, chronią pomieszczenia przed kurzem, kierują ciepło ze znajdujących się pod nimi grzejników do wewnątrz pomieszczeń oraz są znakomitym miejscem do ustawienia kwiatków lub innego typu ozdób. Nasza firma jest jednym z najbardziej cenionych producentów parapetów wewnętrznych w Polsce. Z jakich materiałów najczęściej wykonuje się parapety przystosowane do stosowania wewnątrz pomieszczeń?

5 głównych materiałów, z których wykonuje się parapety wewnętrzne

Na potrzeby tego wpisu na blog wyodrębniliśmy z naszej oferty 5 głównych materiałów, z których najczęściej są wybierane parapety wewnętrzne. Przy każdym z nich opisaliśmy krótko ich charakterystykę oraz zalety takiego rozwiązania. Zapraszamy do lektury.

Parapety wykonane z drewna lub materiału drewnopodobnego

Parapety wewnętrzne wykonane z drewna lub naśladujących go materiałów drewnopochodnych są chętnie wybierane przez klientów przede wszystkim ze względu na ich estetykę. Drewno jest doskonałym elementem aranżacyjnym, który dodaje wnętrzu elegancji. Drewniane parapety z naszej oferty są zawsze właściwie zabezpieczone przed wilgocią, dzięki czemu są odporne i łatwe w pielęgnacji.

Parapety z marmuru lub z granitu

Parapety z marmuru i granitu, czyli z kamienia naturalnego są najbardziej klasycznym rozwiązaniem. Mają ciekawy wygląd, który nadaje wnętrzom zupełnie innego charakteru, a przy tym odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością i łatwością w utrzymaniu w czystości.

Zbliżonym wariantem są parapety syntetyczne ze starannie wypłukanych drobin granitu i marmuru, połączonych ze sobą spoiwem w postaci żywicy poliestrowej.

Parapety z tworzywa sztucznego PCV

Parapety wewnętrzne z PVC z roku na rok zdobywają sobie coraz większą grupę klientów. Takie wyroby są bowiem stosunkowo tanie, a przy tym nie ustępują znacząco wytrzymałością parapetom wykonanym z innych materiałów. Ich bardzo dużą zaletą jest również możliwość ich zakupu w wielu różnorodnych wariantach kolorystycznych.

Parapety z posmorfingu (płyty wiórowej)

Ciekawym rozwiązaniem są także parapety z postmorfingu, czyli z płyty wiórowej pokrytej odpowiednią warstwą kolorowego laminatu. Takie rozwiązanie również jest bardzo ekonomiczne, a przy tym pozwala na nadanie temu elementowi wystroju wnętrza dowolnego koloru.


Wróć do bloga
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]