telefon     Zadzwoń do nas: 609 815 212

Zespół bloku podokiennego KIK

Artykuł - KiK, montaż okien w ociepleniu

Montaż Stolarki w Warstwie Ocieplenie – udana kooperacja.

Jak wiemy „potrzeba jest matką wynalazków” a współpraca i kooperacja potrafi przynieść bardzo wymierne korzyści.

Tak stało się za sprawą firm Klinar oraz Knelsen Polska.
Obie firmy znane są z produkcji komponentów do montażu stolarki otworowej.
KLINAR – to producent podkładów podokiennych znanych na rynku jako „ciepłe parapety”
KNELSEN GmbH – to wiodąca firma produkująca systemy zamocowań stolarki w warstwie ocieplenia – konsole.

Zapotrzebowanie płynące z rynku zmotywowało nas do podjęcia współpracy i zaoferowania klientom rozwiązania, które spełni ich oczekiwania i będzie dopasowane do budynków, które mają największe wymagania – do budynków energooszczędnych i pasywnych.

Dwa najważniejsze czynniki na którymi skupiliśmy się to minimalizacja liniowego mostka termicznego oraz uzyskanie maksymalnej szczelności połączenia.

Jak wiemy budynki projektowane w standardzie NF40 i NF15 muszę spełnić bardzo rygorystyczne wymagania. Wartość współczynnika Ψe dla połączenia okien z murem w budynkach o standardzie NF15 wynosi 0,01 W/mK natomiast w standardzie NF40 0,1 W/mK. Uzyskanie tej wartości na poziomie 0,01 W/mK praktycznie przesądza o umiejscowieniu stolarki w warstwie ocieplenia.

Dodatkowo wymagana jest szczelność budynków, określona również w Warunkach Technicznych gdzie zalecana szczelność dla budynków z wentylacją mechaniczną lub klimatyzacją, a o takich mówimy, wynosi n 50 < 1,5 1/h co więcej wartość ta dla budynku pasywnego jest jeszcze mniejsza i nie może przekraczać 0,6 1/h.
Współczynnik infiltracji powietrza dla otwieranych okien i drzwi w takich budynkach musi być na poziomie nie większym niż 0,3 m3 (m*h*daPa2/3), okna muszę być bardzo szczelne i nie ma mowy o stosowaniu w nich nawiewników.

Wynika z tego jasno, że nie tylko stolarka ale również jej połączenie z budynkiem musi spełnić bardzo rygorystyczne wymagania.

Postanowiliśmy zatem połączyć swoje najlepsze produkty dedykowane dla budownictwa energooszczędnego, zaprojektowano sposób montażu stolarki w ociepleniu połączony z blokiem podokiennym, który dodatkowo podnosi właściwości termiczne najbardziej newralgicznej części obwodu okna jakim jest jego dolna krawędź.Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]