plafon     Zadzwoń do nas: 609 815 212

Blog

Z jakich materiałów można produkować parapety zewnętrzne?

Parapety zewnętrzne to bardzo ważny element wykończenia każdego budynku. Tego typu parapety są nie tylko elementem dekoracyjnym okien oraz elewacji budynku, ale pełnią także kilka niezwykle istotnych funkcji praktycznych, które sprawiają, że parapety zewnętrzne mogą być wykonane tylko z określonych rodzajów materiałów. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu przedstawimy Państwu, z jakich materiałów można wykonywać parapety zewnętrzne, i jakie rodzaje parapetów można znaleźć w ofercie naszej firmy.

Jakie funkcje pełnią parapety zewnętrzne?

Zaczniemy od krótkiego przypomnienia, jakie dokładnie funkcje pełnią parapety zewnętrzne. Ładny wygląd i dopełnienie aranżacji fasady budynku jest tylko jedną z funkcji, które pełnią, i to wcale nie najważniejszą. Parapety zewnętrzne mają bowiem za zadanie przede wszystkim chronić elewację budynku przed zaciekaniem i zawilgoceniem spowodowanym opadami deszczu. Żeby parapet mógł pełnić taką funkcję, musi być oczywiście wykonany z materiału, który zapewni mu bardzo dobrą odporność na nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne, czyli wysokie temperatury, silne porywy wiatru czy opady deszczu, śniegu i gradu. Przy okazji parapety zewnętrzne muszą się także ładnie prezentować, dlatego powinny być wykonane z materiałów, które będą pasowały do innych elementów wykończenia budynku.

Najczęściej parapety zewnętrzne wykonuje się więc z blachy stalowej lub z blachy aluminiowej.  Takie możliwości oferujemy także w naszej firmie. Czym się charakteryzują oba te rodzaje parapetów?

Parapety zewnętrzne z blachy stalowej

Jest to najbardziej klasyczny rodzaj parapetów zewnętrznych, który ze względu na swoją stosunkowo niską cenę, cały czas cieszy się bardzo dużą popularnością wśród klientów. Parapety z blachy stalowej są także bardzo wytrzymałe i z powodzeniem mogą być stosowane nawet przez 30 lat. Poza tym ich neutralny wygląd sprawia, że mogą być stosowane zarówno do okien drewnianych, jak i do okien z PCV i w obu tych wariantach prezentują się bardzo dobrze.

Parapety z blachy stalowej wykonane są z blachy ocynkowanej i dodatkowo zabezpieczonej poprzez malowanie proszkowe lakierami akrylowymi lub poliestrowymi. Taki sposób zabezpieczenia powoduje też, że parapety zewnętrzne z blachy stalowej mogą mieć różny kolor, najczęściej jednak są białe, srebrne lub brązowe.

Parapety zewnętrzne z blachy aluminiowej

Drugą popularną możliwością jest zastosowanie parapetów zewnętrznych z blachy aluminiowej. Są one nieco droższe od parapetów stalowych, ale za to są jeszcze trwalsze i sztywniejsze. W procesie ich produkcji roztopione aluminium jest ciągnięte lub gięte na zimno w celu uformowania pożądanego kształtu, a następnie otrzymany parapet pokrywa się akrylowym lub poliestrowym lakierem proszkowym, żeby go jeszcze dodatkowo zabezpieczyć. Parapety aluminiowe standardowy występuje w kolorach srebrnym, białym lub brązowym, ale w razie potrzeby można je także zamówić w dowolnym innym kolorze.


Wróć do bloga
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]