telefon     Zadzwoń do nas: 609 815 212

Piaskowiec

Piaskowiec

Piaskowce to skały osadowe o drobnoziarnistej strukturze, które składają się głownie z drobin kwarcu zespolonego spoiwem ilastym. Charakteryzuje je zdolność do przepuszczania wody. Są nasiąkliwe i bardzo porowate, więc nieodporne na plamy i zabrudzenia. Dlatego nie spotyka ich się w kuchniach i łazienkach. Istnieją odmiany, które można polerować, pozostałe wymagają żywicowania. Można je wtedy zastosować na posadzkę, lecz nie narażoną na duży ruch. Niewykończona posadzka z wielu odmian piaskowca będzie się pylić i ścierać.

Mokry piaskowiec jest kruchy i miękki, dlatego daje się łatwo obrabiać. Po wyschnięciu znacznie twardnieje. Najczęściej jest stosowany jako materiał konstrukcyjny oraz wykończeniowy, głównie na ściany i kominki.
Choć na zewnątrz jego powierzchnia z czasem ulega pociemnieniu jest chętnie stosowany na elewacje i w architekturze ogrodowej.
Piaskowce są dobrym materiałem na rzeźby.

Zastosowanie:
dobry kamień konstrukcyjny, dobry kamień na wewnętrzne okładziny ścian, średni kamień na zastosowania zewnętrzne,  bardzo dobry materiał rzeźbiarski,
Formy dostępne na rynku:
bloki, płyty, płytki, elementy łupane
Miejsca aplikacji:
wewnętrzne okładziny ścian w budownictwie rodzinnym, , budynkach biurowych, hotelach, sklepach, obudowy kominków, elewacje zewnętrzne, aranżacje ogrodów

Zapytaj o produkt

kod zabezpieczający
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]