telefon     Zadzwoń do nas: 609 815 212

Trawertyn

Trawertyn

Trawertyn to skała osadowa powstała z nawarstwiania się martwicy wapiennej - twardsza odmiana wapienia.
Kamień ten daje się dobrze polerować, ale cechuje się sporą ilością żłobień i porów, co wpływa na jego kruchość. Dlatego chcąc użyć go na posadzkę trzeba go zaszpachlować i zażywicować. Można go wtedy użyć nawet w pomieszczeniach wilgotnych. Ze względu na znaczną ścieralność nie nadaje się na posadzki i schody w miejscach o dużym natężeniu ruchu.  Nie zaleca się stosować żywicowanego trawertynu na okładziny kominkowe bez uprzedniego odizolowania od wysokiej temperatury.
Jako, że zawiera wapń reaguje jak marmur na kontakt z kwasami wywołującymi plamy, w związku z tym nie zaleca się go w kuchni i łazience.
Najczęściej używany jako okładzina ścienna we wnętrzach. Jest ceniony przez projektantów, gdyż cechuje go ciepła kolorystyka, piękne poziome ”pasiaste” uwarstwienie i ciekawa struktura, a odpowiednie zestawienie płyt tworzy niezwykły wzór dekoracyjny.

Zastosowanie:
bardzo dobry kamień na okładziny ścienne, świetny kamień na dekoracje, wymaga dodatkowej obróbki
Formy dostępne na rynku:
płyty, płytki
Miejsca aplikacji:
wewnętrzne okładziny ścian w budownictwie rodzinnym, budynkach biurowych, hotelach, sklepach

Zapytaj o produkt

kod zabezpieczający
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]