telefon     Zadzwoń do nas: 609 815 212

Marmur

Marmur

Marmury powstały w wyniku przeobrażenia się minerałów w nich zawartych pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia. Zaliczane są do skał przeobrażonych (metamorficznych).

Jest to kamień łatwy w obróbce, daje się bardzo dobrze polerować, ciąć i rzeźbić dlatego jest bardzo ceniony przez artystów. Jest twardy, ale miększy od granitu, dlatego powierzchnia jest mniej odporna na zarysowania, a poler marmurowy nie odznacza się, aż taką trwałością. Polerowany marmur ma jednak większą przyczepność niż granit, co czyni z niego dobry materiał na posadzki w miejscach posiadających kontakt z wodą. Odznacza się małą nasiąkliwością, lecz niektóre minerały mogą reagować z kwasami zawartymi w atmosferze oraz produktach spożywczych. Wynikiem tego powstają plamy trudne bądź niemożliwe do usunięcia. W związku z tym nie zaleca się stosować marmuru w kuchniach lub na użycie zewnętrzne. Pomimo tych mankamentów zdobywa wielu miłośników, którzy nad zalety techniczne przedkładają niepowtarzalne wzornictwo i kolorystykę, dzięki którym jest szeroko aplikowany jako piękny materiał wykańczający i dekoracyjny.    

Zastosowanie:
bardzo dobry kamień wykańczający i dekoracyjny o zastosowaniu wewnętrznym
Formy dostępne na rynku:
bloki, płyty, płytki, tłuczeń, grys, żwir-otoczaki
Miejsca aplikacji:
wewnętrzne elementy w budownictwie rodzinnym, budynkach biurowych, kompleksach kąpielowych, hotelach, sklepach, świetny materiał na rzeźby

Zapytaj o produkt

kod zabezpieczający
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]